Armutlular bayram geleneği sürdürdü


Konya'nın Bozkır ilçesine bağlı Armutlu Mahallesi sakinleri Kurban Bayramının 2. günü bayramlaşma merasimi için bir araya geldi.

Bozkır Armutlu Köyü Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Zindankale Kültür Merkezinde organize edilen bayramlaşma programı hemşerileri bir araya getirdi.

Kur-an'ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Dernek Başkanı Musa Şahin; "Bütün hemşerilerimin kurban bayramı mübarek olsun. Bayram hepimize mutluluk getirsin. İnsanlar maalesef bireyselleşiyor, gelenek ve göreneklerinden kopuyor. Modernizmin bizden aldıklarını tekrar kazanmak için bireyselleşmeye karşı geleceğiz. Sık sık bir araya gelmeye çalışıyoruz. Bunu devam ettirenler ayakta, bir arada kalacak. Yoksa o sosyal medya bizi bizden alacak" dedi.

3 kuşak bir çatı altında buluştu

Bayramlaşma programına sadece büyükler değil, çocuk ve gençler de katıldı. Küçükler bayram harçlıklarını aldı, hediyelerle sevindirildi.

Program bayramlaşma ve toplu fotoğraf çekimi ile tamamlandı.

Armutlular bayram geleneği sürdürdü Armutlular bayram geleneği sürdürdü Reviewed by Bozkır Tanıtım Platformu on Temmuz 02, 2023 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.